Terav valu alaseljas paremal - eriti lamamisasendis olnuna & püsti tõustes 13.06.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen alaselja pideva nn näriva valuga elanud kindlasti viimased ca 2 a, kuid nüüd, alates juuni alguse ühest hommikust, kus ärgates ei saanud pea paremale jalale astuda, on valu muutunud ägedaks ja jäänud selliseks juba kaheks nädalaks. Tunnen valu ka vastu hommikut end voodis liigutada üritades, see segab parema jala liigutamisel tõsiselt und. Pean küll lisama,et ca 15 min jooksul juba püstises asendis viibinuna see teravus kaob ja on võimalik jalale astuda.
Olen üsnagi liikuva eluviisiga inimene, käin palju jala, sõidan rattaga. Iseenesest on minu viimase 3,5 a töö iseloom pehmelt öeldes tervisevaenulik - istuv töö, pidev ja intensiivne arvutikasutus kogu tööpäeva jooksul. Kuid olen endale läbivalt siiski ca korra tunnis püstitõusmise ning ka väljaastumise ruumist võimaldanud. Hetkel olen olude sunnil küll töölt eemal viibinud, seljavalu tugevnemise hetkeks ca 1,5 kuud. Ja intensiivselt just liikumisega ühel/teisel moel tegelenud.
Mida enda heaks teha saaksin? Kas peaksin paluma end täiendavatele uuringutele saata (selgroog on kõver niikuinii, kuid eriarsti juurde sellega saadetud pole, olen suunatud füsioterapeudi juurde)? Mida mul ette võtta soovitaksite?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu kiirgub ka jalga tuleks ühendust võtta neuroloogiga tehes enne läbi perearsti ka pildi nimmelülidest. Soovitav on vältides valu põhjustavaid liigutusi siiski proovida teha harjutusi seljale ja teha nädalane ravikuur nt.ibuprofeeniga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostia