MRT-uuring vastus 15.07.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisin MRT-uuringul. Peraarst ütles, et pilt korras, kuid terviseportaalis lugesin, et leitud mittespetsiifilised subkortikaalsed valgeainekolded F-sagarates. Mida see tähendab? Kas ma pean pöörduma eriarsti poole?

Vastus:
Peaaju liikvoriruumid on normipärase külgühtlase laiusega. F-sagarates subkortikaalses valgeaines on üksikuid väikesi T2- ja FLAIR-hüperintensiivse signaaliga koldeid, T1-sekventsis esile ei tule - leid mittespetsiifiline. Difusioon patol. muutusteta. Luulised struktuurid ja PNS on iseärasusteta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mittespetsiifiline leid tähendab et ainult pildi alusel asja täpsustada ei saa. Tuleb pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika