Sümptomid 02.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Kuskil aasta-poolteist aastat tagasi oli aneemia ning selle sain august 2019 aastaks korda, tihti kais pearingi ja tasakaaluhäired ja seostasin seda alati aneemiaga. Nüüdseks on olnud vereproovid korras kuskil 4 kuud kuid ikka ma tihti tunnen, et pea käib ringi ja kõiguks vms. Vahel ka õhtul pikali olles tunnen , et pea hakkab nagu ringi käima, kõrvad lähevad kergelt nagu lukku siis hakkavad käed kergelt surisema, süda hakkab peksma ja hiljem tunnen ka, et peas on väga suruv ja rõhuv tunne. Pulsikellalt olen hakanud tahele panema, et ka puhkeolekus on südamelöögid 77-87, selline väga kõikuv. Käisin EKGs kuid seal öeldi, et see on okei. Perearst uuringutele ei saada seega tahtsin kellegi teise arvamust küsida, et milles võiks asi olla.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Noorel naisel võib olla selle vaevuse taga talitlushäirena vererõhulangus asendi muutmisel. Eriti lamadest tõusmisel. See pole haigus. Võimalik, et ka sisekõrvas paikneva tasakaaluelundi häire võib anda sarnaseid vaevusi. Saan soovitada head koostööd oma artsiga, perearst korraldab kindlasti ka vajalikud uuringud, konsultatsioonid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi