Neerude kohta 29.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
eGFR (Crea, CKD-EPI) 45 ml/min/1,73m^2
lugesin, et tegemist on mõõduka langusega, kuidas saab seda taastada, mida võiks süüa (marju, mahlad jne). 05,02,24 tehtud analüüsis olid 71 mL/min/1.73m2
Vett tarbin päevas korralikult, liigun , ülekaalu enam ei ole.
Vererõhuga on koguaeg olnud probleeme.
Mai kuu alguses kukkusin ja põrutasin alaselja ära, kas see võib ka olla põhjuseks? Mida ma saan ise veel ära teha, et taastada normaalne töö?
Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Piirata võiks ka valgurohket ja soolast toitu. Täpsemalt jajälgimine Teie perearstilt.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi