Osaline uinumisraskus 30.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Õhtul uinun kiiresti, 5-10 minuti jooksul, aga kui hiljem öösel on mingigi segav tegur (ere valgus, vali müra, urineerimisvajadus näiteks), siis pärast olukorra lahenemist ei suuda ma tundide jooksul uinuda, asendist sõltumata, ehkki ärevaid mõtteid vms ka ei teki. Öösel nagu oleks siis värske tunne, aga järgnev päev, kui unetunde on väheks jäänud, olen väsinud. Kui näiteks ärkan öösel kl 2, siis ma päris hommikuni magamata ei ole, aga kui näiteks kl 5, siis võib vabalt olla, et olen äratuse helisemiseni voodis ilma magamata.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rahusti püsiv tarvitamine pole hea mõte. Põhirõhk tuleb panna unehügieenile, vaikne pime ruum, magamamineku rituaal ja sama aeg. Und häirivate haiguste ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi