Õnnetusjärgne alajalgade trauma 30.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

9 p tagasi sain autolt tugeva löögi vastu labajalgu. EMOs röntgen näitas vasaku jala suure varba ja parema jala 4-nda varba kinnist murdu. Suurtel varvastel verevalumid. Pahkluu on valus ja paistes, murdu ei diagnoositud. Olen fikseerinud luumurruga varbad sidemega kõrvalolevate varvaste külge. Kas see on vajalik?

Kui kaua võib suurte varvaste verevalumite taandumine aega võtta, kuna on valusad ja segavad käimist.
Kas pahkluust on vajalik teha täpsem uuring, et saada teada,ega ei esine sidemete ja kõõluste vigastusi?
Kui kaua võiks sellisest traumast taastumine aega võtta?
Millist koormust võin hetkel igapäevasel jalgadele anda?

Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Need on asjakohased küsimused, kuid arstile , kes saab Teid vahetult uurida ja teab täpselt vigastuste raskust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi