Väljaheites punane värv 31.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Täna hommikul avastasin, et väljaheide on üldiselt pruun, aga mõnes kohas esineb punast värvi. Ei saanud aru kas tegemist toiduga või veri. Olen viimasel kahel päeval söönud tomatirohkeid toite. Kas punane värvus võib tingitud olla sellest või midagi tõsisemat? Olen varem ka punast täheldanud, aga ei mäleta hetkel kas eelnevalt olen söönud punaseid toiduaineid. Täna tekkis aga eriti suur mure, et kas tegemist võib olla kasvajaga või mõne muu asi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Alarmeeriv on väljaheite üldine mustjas värv. Piirdunud punane ala on ilmselt toidust või veenikomu veritsusest. Soovitan perearsti külastust, täisvere ja peitvereproove.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi