Mure 09.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen tarvitanud peaaegu 5aastat xanaxit0.5mg mõnel ajal rohkem mõnel ajal vähem ärevushäirete vaoshoidmiseks. 2kuud tagasi sain Xanaxi asemele Rivotrili Pool tbl hommikul ja pool tbl õhtul. Aga alustasin juba ise väiksema kogusega ehk siis pool tbl hommikul ja 1/4 tbl ohtul, kõik hakkas suurepäraseks minema lausa, ei olnud ärevust, energia tuli taas tagasi, hakkasin tegelema spordiga, üleüldse elu kvaliteet muutus lausa päevapealt võiks ōelda. Nüüd mure selles, et psühhiaater ütles, et rivotrili enam ärevushäiretele ei tohi välja kirjutada. ning ma olen alguses jällegi tagasi. Kirjutas mulle Pregabalin 75mg hommikul ja ohtul, ning sellega ei tööta see asi, mul tekib selline tunne nagu keel läheks paiste ning puterdan sõnu vahel. Teavitasin ka enda psühhiaatrit sellest, tema vastas, et nii peabki olema, ärevust ilmselgelt see ära mul ei võta vaid pigem tekitab juurde….Siis soovisin, et äkki suudaks rahustitest loobumisega järkjärgult vähendades koguseid. Tema soovitas apteegist võtta kõrvale rahustavaid tilkasi.. Olen hetkel täitsa ummuksis omadega, sporti ei tee enam, väljas ka väga ei käi, keha 24/7 pinges(eriti jalad ja varbad).. Kas peaks vahetama psühhiaatrit ning proovima uue arstiga nn rahustisoltuvusest vabaneda. Depressiooni pole. Vaid nüüd pidev minestustunne, ei suuda toas rahulikult paigal olla jne.. Sooviksin väga tbl loobuda, kuid mitte päevapealt kuna hetkene olukord on väga väga halb. Rivotrili ajal loobusin ka täielikult alkoholist. Ehk siis kaks kuud täiesti karsklane. Kas tõesti saab nii päevapealt ravi lõpetada, kui rahusti mitte tarbimine segab igapäevaselt mu elu, ka tööl käimisega on raskusi..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Orgaism tahab vabaneda pingetest, Isik soovi resultaati ruttu-ruttu (tableti neelamine ju sekundeid.
Rahustitele Xanazm Rivotril kohene Ei. ASemele kehaline aktiivsus, harjutused - see on 9/10 võimalustest, Tabletid - 1/10. Seega igapäevane kehaline aktiivsus.
Päevik - kuidas kehaist aktiivsust reguleerida.
vt Ärevushäirete valdkonna soovitusi.
Ole võitleja.

Jüri O.-M. Ennet