Ärev olek paneb ninajuure valutama 18.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen tähele pannud, et ärevus paneb mu ninajuure valutama. Valu tekitab survetunde kogu ninale ja on väga ebameeldiv. Ja küsimus on - kas selline valulik reaktsioon ninajuures võib olla seotud närvidüsteemiga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeva suurimateks probleemideks on ärevushäired, stress ja unehäired, mis muutuvas ühiskonnas annavad endast üha enam tunda.Tohtrilt oodatakse kindlalt juhist, kuidas edasi toimida. Seetõttu olen kokku pannud harjutuste kompleksi, mis aitab pingeid maandada.

Mõnus ringutus-sirutus ja aeglane painutus ette-alla (küünarnukid toetuvad põlvedele) paraneb vereringe väikevaagna-kõhu piirkonnas. Stress väheneb ja aju verevarustus paraneb (mõtted selginevad), peavalud kaovad.

Jalutuskäigud.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet