Evrs plaastrite kasutamise lõpetamine 25.06.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen aastaid kasutanud Evra plaastreid ning kõik on toiminud nii nagu peab. Aprillis aga lõpetasin plaastrite kasutamise (uue paki esimese plaastri oleksin pidanud kasutusele võtma 8. aprillil), kuid menstruatsioon ei ole siiani taastunud. Ei ole mingeid valusid, määrimist. Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Kõikide kombineeritud rasedusvastaste vahenditega, ka EVRA plaastritega, muutub emaka limaskest üliõhukeseks ja limaskesta taastumine võib võtta aega eriti, kui kasutasite EVRAt aastaid.
Esmalt peab olema välistatud rasedus: tehke hommikusest uriinist apteegi rasedustest ja korrake neid kord nädalas. Teiseks broneerige aeg naistearstile, et selgitada kliiniline põhjus.
Tehke plaan: kas soovite hoiduda või soovite rasestuda ja sünnitada. Hoidke kehakaal normis: nii alakaal kui ka ülekaal on menstruaaltsükli häirete sagedasem põhjustajad, ka viljatuse põhjustajad.
Alati võite tulla vastuvõtule. Unustasite kirjutada, kas kunagi on olnud rasedusi ja millega need lõppesid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7