Veenilaiendid ja sobivad kompressioonsukad 20.08.24 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Olen 22n rase ja veeniarst kirjutas mulle välja 1kategooria kompressioon sukad. Ei tea kas kokkusattumus aga peale jalal kandmise hakkamist läksid sõrmed ja teine jalg nagu veidi paiste. Ei ole midagi hullu aga enne suka kandma hakkamist polnud kaebust. Saan aru et sukk peab olema tugev aga kui ebamugav ta võib olla? Reie pealt ikkagi pigistab nii et jäljed järgi ja siuke tunne et pigistab kogu vereringe kinni mitte ei tee olemist paremaks. Või tunnetuslikult ei peagi olema parem?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kui panete oma kompressioontoote jalga kohe hommikul, kui jalg ei ole veel paistes, siis võiksite päeva lõpus ikkagi paremini tunda.
Pildil ei ole midagi valesti - silikoonist mummukestest sukaservas jääb ikka survejälg.
Kui praegune kompressioontoode on Ted nature ehmatanud, soovitan proovida oma jala harjutamiseks apteegist sama tugevusega teise firma kompressioontoodet - äkki sobib paremini?

Kui jalad raseduse jooksul väga turse ei kipu minema ning kuidagi kompressioonravi efektist aru ei saa, pigem tekitab Teile rohkem ärevust, siis keegi ei sunni Teid kompressioontoodet kandma.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg