Allergia testi tulemus 18.09.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Tegin synlabis vereproovi, et kontrollida tolmu ja kassi allergiat. Tean, et need mõlemad mul mingil määral on kuid soovime perre võtta soti lühikarvalist kassi ja seega tahtsin kontrollida kui tugev on allergia ning kas kassiga oleks mul kooselu võimalik. Tulemused olid kassi epiteeli, kõõma IgE normist kõrgem 5.76 kU/I ja tolmu >100.00 kU/I. Kas saaksite täpsustada kas need on kõrged näitajad?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tolmulesta allergia on ülikõrge.
Kassi suhtes on ka oluline ülitundlikkus olemas (kõrge väärtus) ja püsiv kontakt kassi allergeeniga võib seda suure tõenäosusega süvendada ka juhul kui praegu ei ole olulisi kaebusi kassikontaktil olnud.
Karva pikkus ei ole väga määrav, allergeenid on eritistes (kõõm, sülg jm). Ka karvutu kass ei ole ohutut.

Kjulge