Tere. Kas selle uuringu põhjal võib-olla kilpnäärme vähi oht? 22.07.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

UH-uuring kilpnäärmest: Istmus: 0,52 cm. Vasak sagar: 1,7 x 2,8 x 6 cm, maht 13,5 ml. Vasakus sagaras 1,6 x 1,8 x 2,3 cm suurune pehmekoeline sõlm - TI-RADS 4 - näidustatud peennõelbiopsia. Vasakus sagaras 1,4 x 1 x 1,4 cm suurune pehmekoeline sõlm - TI-RADS 4 - näidustatud jälgimine. Parem sagar: 5,4 x 1,8 x 2,5 cm, maht 11,3 ml. Paremas sagaras sõlmi ei ole. Kilpnäärme verevarustus veidi aktiivsem. Kaelal suurenenud lümfisõlmi ei tähelda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vasaku sagara suuremat sõlme soovitab ultraheliarst punkteerida ja seda tulebki igaks juhuks teha. Vähirisk pole kilpnäärme sõlmede puhul suur, kuid mitte ka päris olematu. Kui punktsioonil saadud materjalis pahaloomulisust ei leita, on vähioht minimaalne ja jääte sõlmede osas jälgimisele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.