Palun selgitust analüüside kohta. 18.10.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Sooviks teada kas muretsemiseks on põhjust?
Tohutu väsimus ja liigesvalu.
fT4 9,13pmol/L
TSH 5,937mU/L
TPO IgG 3063kU/L

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on autoimmuunsest türeoidiidist põhjustatud algava kilpnäärme alatalitlusega. Mõningast väsimust võib see põhjustada aga "tohutut" küll mitte. Samuti ei põhjusta algav hüpotüreoos liigesvalu. Tüüpilised vaevused on naha kuivus ja suurenenud külmakartus. Kuna olete suhteliselt noor naine, vajate asendusravi alustamist sünteetilise kilpnäärme hormooniga (L-türoksiin). Selleks tuleks pöörduda oma perearsti poole. Kui liigesed valutavad, tuleks teha uuringud remaatilise liigespõletiku välistamiseks. Ka reumatism (ja reumatoidartriit) on autoimmuunsed haigused ja autoimmuunsed haigused esinevad sageli mitmekaupa koos.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.