valu põlve siseküljel 12.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, viimasel ajal lööb aeg ajalt põlve siseküljele järsk terav valu, tekitab tunde, et kui astun või kükitan, läheb midagi katki. Tegelikkuses kui põlve ei kõverda, siis saan käia ja isegi sportida ning varsti valu kaob. Viimasel ajal on seda olnud umbes 1 kord kuus. Täna öösel näiteks öösel magamise pealt. Mis see võib olla?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Vähese info põhjal on raske öelda, mis valu põhjustab. Kuna valu hetkel pigem harva, soovitan teha põlve tugevdavaid harjutusi. Näiteks selili puusatõsted, selili ja külili sirge jala tõsted. Võib teha ka kükke ja näiteks väljaasteid. Oleneb valust ja teie treenitusest. Võimalusel pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut