Kuidas tõusta põrandalt püsti, kui oled kukkunud ja sul on 2 põlveproteesi? Kükitada proteesidega ei saa, jalga alla saada ka ei ole võimalik. Üksi kodus olles ei saagi püsti. Vaja oleks samm sammult juhist, kuidas ikkagi püsti saada. 14.10.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on 2 põlveproteesi. Mõnikord ma kukun, ka talvel libedaga ja ei saa püsti. Põlv ei paindu nii palju, et saaksin kükitada või püsti tõusta. Palun nõu, kuidas ikkagi püsti tõusta. Samm sammulist juhendit, kuhu käsi toetada, mida jalgadega teha. Kehakaal on ka suurevõitu. Olen üksi päris abitu.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Nii on kahjuks raske juhiseid anda. Kõik oleneb teie füüsilisest võimekusest. Kui sageli kukute, soovitan kasutada jalutuskeppi kukkumise ennetamiseks. Oluline oleks siiski ju mitte üldse kukkuda. Palun küsige perearstilt saatekiri ja pöörduge füsioterapeudi vastuvõtule. Teile tuleks kindlasti kasuks tasakaaluharjutused ja üldised tugevdavad harjutused. Siis saate koos füsioterapeudiga harjutada ka põrandalt püsti tõusmist.

Heade soovidega

Maris Perendi-Treier
Füsioterapeut