PDW normist madalam 20.08.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Palun Teie kommentaari PDW normist madalama väärtuse kohta. Minu vereproovid on muus osas täiesti korras (lisan faili), ent PDW väärtus jääb normist välja (väärtus on 9,7 fl). Kas ma saan õigesti aru, et kui muus osas on verenäitajad korras, siis PDW ei oma otsest tähendust? Või peaksin selle madalamale näidule siiski tähelepanu pöörama?
Heade soovidega

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõigepealt tunnustan teid, et saatsite kogu vereproovi, mitte ainult üksikud parameetrid.
Teie vereanalüüs on tõesti patoloogiata.
PDW on arvutuslik parameeter, millel puudub kliiniline tähendus. Seega nn "normist väljas" PDW tulemus ei ole oluline ja ei viita mitte ühelegi haigusele.

Lugupidamisega
Marge Kütt