Peenise sügelus pärast kaitsmata vahekorda 16.06.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Pärast kaitsmata vahekorda tekkis kerge punetus ja sügelus peenise juurde ning kollakas/valge vedelik peenisepea juures. Samuti tekkis ka kaaslase tupes sügelus ning pärast vahekorda oli tupp natuke valus. Millest võib see oleneda, kui mõlemad on end testinud ning suguhaigusi pole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga inimese mikrofloora kooslus on unikaalne. Uute mikroobidega kohtumine tekitab sageli algselt teatud (põletiku) reaktsiooni. Lisaks - suguhaiguste testimise standardid on erinevates kliinikutes väga erinevad, seega ei saa ka seda poolt päris 100% välistada. Kui probleem kiirelt ei taandu või kordub, siis soovitan ikkagi meestekliinikus, noorte vastuvõtus, korralikud uuringud läbi teha. Kui peaksite tulema, siis kaasa hommikune esmasjoa kuse analüüs ja eesnaha alust 24 tundi mitte pesta.