Soovin teada kas asi on tõsine või mitte 02.07.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tekkis selline asi peale vahekorda mingid laigud punased. Ma ei mäleta kas juba eelmisest nädalast või sellest nädalast. Olin erinva partneriga. Tegime ka oraalseksi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kusiti ava paistab olema normaalne, st sugulisel teel leviva haiguse võimalus väike. Selline leid on seotud pigem hõõrumisega, eriravi ei vaja. Jälgimine paar nädalat, kui tekib eritis kusitist, plaksuga urineerimine, valutu haavand penisel siis on alust kahtlustada suguhaigust, mis vajab vastavat ravi. Kindlasti kasutada ennetuseks kondoomi. Libestite kasutamine vähendab hõõrdumist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi