Peenise ots punetab ja kipitus peale urineerimist 17.07.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenise ots on (kusitiava) on veidi punane ja natukene nagu paistes. Peale urineerimis nagu kipitab. Urineerimise ajal valulikust ei ole tundnud, kipitus tekib just hiljem. Kestnud on umbes nädala. Mõni päev veidi hullemalt ja vahepeal oleks nagu sootuks kadunud olnud.
Suguhaigused pigem välistaks, üks kindel partner.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel on ilmselt tegu kusiti limaskesta eversiooniga (väljapöördumisega). Põhjused jäävad sageli teadmata. Küll tuleks välistada põletikud ja ehk ka hormonaalsed muutused. Tulge meestearsti vastuvõtule. Kui meestekliinikusse, siis võtke palun kohe kaasa ka hommikune esmasjoa kuse analüüs.