Peenise põletik? 28.08.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem algas nimelt siis kui peenis natukene marraskile läks, seda just vahekorra käigus. Alguses oli muidugi marrask suurem, kui ega see mind heidutanud. Olin vahekorras edasi, natukene ta juba paranes kuid siis läks uuesti katki. Nüüd on olukord nii nagu pildil näha, see on siis umbes nädal aega pärast esimese vigastuse tekkimist. Alles päev või kaks tagasi tekkisid ka imelikud punni moodi kujutised, puudutamisel valulikud (nagu oleks tegu pigistatud vistrikuga). Muidu on viimasel ajal peenis päris kuiv olnud, kui veri peenisesse läheb siis on valulik, kuna ta on nii kuiv! Määrin kyll nyydsest ka niisutavat kreemi. Hetkel on kui peenist uurin, et kas on põletik paremaks läinud on ta ka väga kuiv, määrin niisutavat kreemi ja alles siis on võimalik peenise pea välja kookida, muidu on liiga valus.

Vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Küsimust ju polnud.
Aga püüan siiski vastata. Selge peenise pea ja eesnaha põletik. Kasutate kreeme, mis leevendavad, kuid ei ravi probleemi. Kui soovite lahendust, siis tasuks siiski oma perearsti või siis meestearsti vastuvõtule jõuda. Lisaks oleks kasulik tegeleda ka põhjuste leidmisega.