Suguhaigused, kondüloomid 13.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Juuni algul 2020 oli mul intiimne kontakt, mille tulemusel sain kondüloomid. Olen saanud neile ravi ja saanud üle esmasest šokist, kuid on tekkinud mõned küsimused.

1) Lasin kuu aega pärast antud kontakti teha ka HIV, süüfilise ja hepatiidi vereanalüüsi (Synlab). Kõik oli korras. HIV testi olen teinud kaks korda igaks juhuks ka hiljem (pärast 3 ja 6 kuu möödumist), KAS PEAKSIN tegema uuesti ka süüfilise ja hepatiidi testi?

2) Sain kondülloomid puutekontakti teel (vahekorda ei toimunud) ning günekoloog, kelle juures need diagnoositi, ütles, et kondoomi kasutades need ei levi. Suvel tekkis mulle aga püsipartner, kes siiski sama viiruse minult sai, kuigi kasutasime kondoomi ning käskisin tal ka käsi pesta pärast minu puudutamist. Me mõlemad saime ravi, aga arusaamatuks on jäänud, et kui kondüloome nahal pole (tema peenisel ja minul välistel suguelunditel), siis:
a) kas need ikkagi nakkavad või ainult siis, kui reaalselt on need nahal näha? (Minul on need nüüd ainult tupes)
b) Kas võime teineteist nn uuesti nakatada?
c) Kas oraalseks on turvaline/lubatud, kui kondüloome nahal ei ole?

Ehk siis on segaseks jäänud, et kui mõlemad oleme selle viiruse saanud, siis kuidas omavahel edasi toimetada nii, et seks oleks mõlemale turvaline?

Tänud vastuse eest juba ette.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil mölemil on see viirus ja see ei pruugi kehast kadudagi. Teolete juba nakatunud.Kui viirus aktiveerub, sel juhul tekivad näsad. Te ei ole teineteisele enam ohtlikud. Seega võite oma intiimelu täiega nautida. Juhul kui viirus aktiveerub, siis sel perioodil on võibolla ebamugav elada normaalset suguelu. See, et teil on tupes kondüloomid ja see teid ei häiri, siis nautige teineteist. Inimeste immuunsüsteemid on erinevad, võimalik et teie partneril ei tekigi kunagi enm kondüloomid.

DRKadastik