Ultraheli 5.nädal. Rasedus 5+1 30.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuna minu arst ei oskanud mulle väga detailselt vastata ja teine ultraheli on vaid 2 nädala pärast, siis soovin küsida teie arvamust.

Nimelt viimane menstruatsioon oli 22.12.23, tsükkel 32 päeva. Täna oli esimene ultraheli, mis näitas ainult lootemuna ja selle sees rebukotti? Ultraheli apparaat näitas ka, et 5+1 pildi järgi. Minu küsimus on selles kui tüüpiline lootemuna ja rebukott on pildil? Kas see vastab 5-le nädalale või tegelikult peaks kjuba embrüo olemas olema?

Kõikidel piltidel, mida olen varem näinud on rebukott ümmargune ja kinnitub täpselt vastu lootemuna seina. Mul aga on see rebukotti kuju kuidagi veider. Mis on teie arvamus?

Samuti mainin, et eelmine aasta oktoobris oli peetunud rasedus.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Selle pildi järgi on väga raske täpselt öelda, kas tegemist on normaalse leiuga. Ultraheli tegemisel liigutame andurit, et hinnata uuritavat objekti erinevates projektsioonides ja see annab rohkem informatsiooni. Väga varases raseduse järgus ei saagi veel päris täpselt hinnata, mis saab edasi ja kas tegemist on areneva normaalse rasedusega. Seda näitab aeg ja selleks on korduv uuring 2 nädalase intervalliga. Kui 2 nädala pärast ehk raseduse 7.nädalal ei ole selgelt loode ega lootel südametegevus hinnatav, siis on suure tõenäosusega tegemist peetunud rasedusega. Antud hetkel, midagi kindlat ette ennustada ei saa ja peab suutma oodata järgmise uuringu aega.