Valu pärast spiraali paigaldust 16.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, paigaldasin kaks päeva tagasi, 14.mai Kyleena spiraali ning siiani esineb vahetevahel päeva jooksul krampide laadset valu. Õnneks pole valu talumatu kuid siiski ebamugav. Kaua umbes selline valu kesta võib?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Spiraal Kyleena on emakasisene süsteem, mis paigaldatakse emaka õõnde. Teil on emakas võõrkeha, millele emakas reageerib tajutavate kokkutõmmetega. Teie tajute seda pakitsuse, spastilise valudega. Tavapäraselt keha kohaneb ja harjub võõrkehaga ning valud, pakitsustunne möödub ajas. See on väga individuaalne. Tavaliselt tugevamad valud võivad esineda peale spiraali paigaldamsit 1-2 päeva, siis hakkavad leevenduma ning peaksid 1-2 nädalaga mööduma. Saate kasutada valuvaigisteid koos No-spa tablettidega. Soovitav on oma arstiga ühendust võtta, kui valud on tugevad, valuvaigistid ei aita, valud segavad magamist, tekitavad tugevat nõrkustunnet ja segavad igapäevatoimingute tegemist.