menstruatsiooni vahele jätmine tuperõngaga 03.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas tuperõngaga on lubatud menstruatsiooni mõnel kuul vahele jätta nagu pillidega, et mitte teha pausi sisse, vaid vahetada kohe tuperõngas uue vastu? Kui seda ühe korra (st mitte iga kuu) teha, siis kas ja millised on riskid?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite tsükleid vahele jätta nii nagu soovite. Mingit lisariski see teie tervisele ei põhjusta. Kui kasutate Nuvaringi järjest mitmed kuud, siis individuaalselt võib vahel esineda ebaregulaarseid määrimisi. See on normaalne ning ei ole midagi ohtlikku.