Rasestumine peale spiraali eemaldamist 04.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Eemaldasin ise Mirena spiraali 2024 aprilli keskel. Siiani on veritsus olnud minimaalne kuid pigem tumedam. Rasestumine selle aja jooksul pole juhtunud. Kas asi on minus või võibki sellega aega minna?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale Mirena eemaldamist taastub teie individuaalne tsükkel ja menstruatsioon tavaliselt paari kuuga. Rasestumise ajaliseks näitajaks regulaarse suguelu foonil on aasta. Teie ja teie partner vajate lisauuringuid, kui te ei ole aasta jooksul rasestunud.
Soovitav on võtta toidulisanditest Inovot või Inofolicut ja foolhapet.