Mis see tähendab? 16.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Morfoloogia
01/1 Paks lameepiteeli plast pinnal. Mõõdukas koilotsütoos, mõõdukas düsplaasia. p16 (+) fokaalne
285838002 Emakakaela mõõdukas intraepiteliaalne neoplaasia (CIN2) 181453009 Emakakael

02/1 Paks lameepiteeli plast pinnal. Tugev koilotsütoos, mõõdukas düsplaasia pinnal, stroomas "immature squamous metaplasia" mõõduka düsplaasiaga. p16 (+)
285838002 Emakakaela mõõdukas intraepiteliaalne neoplaasia (CIN2) 181453009 Emakakael

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on keskmise astme vähieelne seisund ehk düsplaasia ( CIN 2). Emakakaela haigestunud osa on soovitav eemaldada ehk teha konisatsioon. See tagab, et muutused emakakaelas ei süveneks ega areneks vähiks.