Munasarja valu enne päevi 17.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Varem sellist asja mul ei ole olnud, aga teist kuud järjest enne menstruatsiooni algust valutab parem munasari (nii ma vähemalt arvan, et munasari), algusest kartsin, et pimesool, aga peale vajutades oli valus, lahti lastes ei olnud midagi. Menstruatsioon hakkab 3 päeva pärast. Peale menstruatsiooni valu kadus ära viimane kord. Mu tsükkel on regulaarne. Kas see normaalne või peaksin ikkagi kontrolli minema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on soovitav minna kontrolli. Ühepoolne tugevam valu enne menstruatsiooni võib seotud olla munasarja tsüsti ehk vedelikukogumiga või endometrioosiga.