Evra plaaster, päevad 11.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Viimased kolm päeva on tulnud tupest välja hele pruun tupeeritis. Päev enne selle algust olin olnud vahekorras. Kohe kui määrima hakkas, siis panin peale oma esimese Evra plaastri, kuna arvasin, et hakkas menstruatsioon. Kõik sümptomid, mis tavaliselt olnud on enne päevi on juba ära olnud, rinnavalu, kõhuvalu, seljavalu ja pidev tahtmine magada, aga siiski menstruatsioon pole alganud. Kas hele pruun eritis on plaastrist? Kas peaksin selle täielikult ära võtma? Kas asi võib olla selles, et olen rase? On mul mõni haigus või midagi hullemat?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Iga günekoloogilise veritsusega peavad olema välistatud STLI=sugulisel teel levivad infektsioonid ja rasedus. Alati saate teha apteegi rasedustesti hommikusest uriinist ja broneerida aja noorte nõustamise keskustesse suguhaiguste testimiseks.
EVRA plaastreid tuleb esmakordselt alustada menstruatsiooni 1. päeval ja kleepida 7+7+7, siis vaheaeg 7-päeva, mis märkida üles ja nimetada igale arstile, kuhu pöördute. Edasi jääb sama skeem (7+7+7+) ja vahe 7, ehk 21+7.
EVRA on ka RAVIM, hormoonravim ja muudab algul pisut enesetunnet. Kui soovite rasedusest hoiduda, siis jätkake ettenähtud skeemi järgi. Alustades võib olla vähest määrimist, mis möödub, kui haigused ja rasedus on välistatud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7