Raseduse voolus 15.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 7-nädalat esimest korda lapseootel. Käisin loetud päevad tagasi naistearstil, kus vaadati üle loode ja tema südametöö, millega oli kõik korras. Ennem seda visiiti tuli kohupiimataolist voolust, kuid analüüsid korras ja tupeseent ei näidanud. Kasutasin Canesteni, kuna õrna sügelust oli. Peale seda tuli ka pruunikat voolust, mis kadus 2 päeva pärast. Nüüd on iga päev olnud väga vähest heleroosat/kollakat määrimist kordamööda. Pingutustega tuleb natuke rohkem.
Kas see on normaalne raseduse alguses?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rohkenenud limane voolus on raseduse ajal normaalne. Ei tohiks esineda häirivat sügelust ega halvalõhnalist rohket voolust, rohket veritsust. Soovitav on praegu mitte vahekorras olla ega füüsiliselt pingutada. Vähese roosaka vooluse tõttu ei ole vaja kohe kontrolli minna. Kui veritsus rohkeneb, siis on vajalik uuesti kontrolli või EMO-sse pöörduda.
Kui tekib uuesti sügelus ja kohupiimataoline voolus, siis on kuni 12 rasedusnädalani soovitav kasutada ainult Klotrimasoli kreemi ja piimhappebakteritega tupeküünlaid. Kui seene ägenemine tekib peale 12 .nädalat, siis sobivad spetsiaalsed seene raviks mõeldud küünlad.