Rinna valulikus ja kaenlaalune valu 17.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Saadan nüüd vastused teisiti, kuna eelmine link ei avanenud Teil.
Kas saaks kuidagi rinnavalu leevendada ja kaenlaalust valu see selline valu nagu Mammogrammid (CC ja MLO), mõlemad rinnad
AS Ida-Tallinna Keskhaigla

Näita vähem
expand_more
Vaata tulemust
Mammogrammid (CC ja MLO), mõlemad rinnad

KLIINILISED ANDMED: Prof. MAMMOGRAMMID MÕLEMAST RINNANÄÄRMEST CC JA MLO SUUNAS KÜSITLUS: 1. Kas olete leidnud tüki rinnas? paremas EI, vasakus EI 2. Mingi muu kaebus rinnas? paremas EI, vasakus EI 3. Kas olete märganud eritust rinnast? paremas EI, vasakus EI 4. Kas olete põdenud rinnavähki? paremas EI, vasakus EI 5. Kas lähi(nais)sugulastel on olnud rinnavähki? JAH, emal 6. Kas kasutate hormoon(asendus)ravi? EI 7. Kas Teil on rindades implantaate? EI 8. Kas Teil on varem tehtud mammogramme? JAH, 2023a, PERH PALPATOORNE LEID: normis NAHAL SÜNNIMÄRK/ ARM: ei eristu LEID: Rinna tihedus BI-RADS tüüp C Keskmise transparentsusega näärmekoerikkad rinnad. Paremas rinna CC pildil lateraalsel tüstisk sobiv sõlmvari 8 mm, mis tihedam kui eelmisel uuringul 20.06.2023. Konkreetset tuumorit, kahtlaseid mikrolubistusi ega maliigsekahtlasi muutusi ei eristu. Aksillaarkoopad iseärasusteta. Maliigsekahtlast ei visualiseeru. BIRADS 2/1.

Mammogrammid (CC ja MLO), mõlemad rinnad noaga torkab .UURINGUTE VASTUS SIIN

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mammograafia alusel teil kummaski rinnas midagi ohtlikku ei ole. Paremas rinnas on väike healoomuline moodustis ehk tsüst. Teravad valutorked on seotud tihedama rindade näärmekoe ja närvilõpmete valudega. See võib olla häiriv ja ebamugav, kuid ei ole ohtlik. Võite proovida võtta mungapipra viljade ekstrakti tablette ( Prefemin, Agnucaston) ja/ või Drenaqua kapsleid.