Ebameeldiv lõhn peale suguühet 17.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on paar kuud olnud uus partner ja aktiivne suguelu. Probleem on selles, et alati peale vahekorda tekib ebameeldiv kalalõhn, mis püsib paar päeva ja siis kaob. See kordub iga kord peale vahekorda, kondoomi me ei kasuta, suguhaiguste suhtes testitud, kõik korras. Olen proovinud kasutada spetsiaalseid naistele mõeldud brobiootikume suukaudselt ja tupesiseselt oovuleid. Ma ei tunne, et need aitaks selle probleemi korral. Oskate anda nõu või soovitada midagi, mis selle probleemi korral aitab ja miks see probleem tekib?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 43-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist BV bakteriaalse vaginoosiga, mis reeglina kordub peale vahekorda ja peale menstruatsiooni. Arukas oleks oletusi kinnitada spetsiaalsete testidega. Välistatud peavad olema Chlamydia Trahcomatis ja Mycoplasma Genitalium. On olemas nii retseptiravimid kui ka apteegi käsimüügi hooldustooted.
Uusimad on Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seeninfektsioonide raviks (Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis). On ka muid tooteid.
Alati võite tulla reaalsele kontaktvastuvõtule Piritale. Vahel on vajalik ravi koos partneriga, kui ka partneril on kaebused.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7