Tuim valu ja ebamugavus ühes näopooles 21.07.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, nüüdseks juba aasta aega on suurenenud paremal pool lõualuu all lümfisõlm. UH mõõtis selle suuruseks 1,4cm. Aegajalt on tunda ebamugavust sama näopoole tuimust ja nn külmatunnet. Viimasel ajal on lisandunud ka samal pool lõualuus ja kõrvas tuima ja ebamugavat valu. Perearst kahtlustas ka kolmiknärvi probleemi aga neuroloog ei maininud seda kordagi. Edasi on saatekiri näo ja lõualuukirurgi juurde, kelle juurde saan alles septembris. Kuna ootaja aeg on pikk, siis ehk oskate Teie oletada milles võiks asi olla või mida saaksin enda abistamiseks ära teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suurenenud lümfisõlm viitab põletikuprotsessile lähipiirkonnas. Soovitan saata küsimus kõrvaarstile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika