Soovitused fasett- liigeste ortroosi puhul 08.08.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Tekkis peapöörituse tunne (sekundiline jõnksatus peas) lamades asendi vahetamisel ja pikali asendist tõusmisel, surve õlgade ja kaela piirkonnas. Töö kuvariga ja sundasendis. Pöördusin perearsti poole, suunati röntgenisse. Vastus: Lülikehad tavalise kõrgusega ja tagaservadest ühisel joonel. Luulises spinaalkanalis
stenoose ei sedasta. Kaelaosa lordoos lamenenud.
Lülivahed C4-C7 normist veidi madaldunud, subkondraalse skleroosiga ja osteofüütidega,
mis sobiks diskusdegeneratsioonile viitavaks muutuseks. Samal kõrgusel spondüloartrootilised
muutused. Fasett-liigeste artroos.
KOKKUVÕTE: Rö. leid viitab osteokondroosile ja spondüloartroosile C4-C7. Fasett-liigeste
artroos.
Mis on Teie soovitused sellise diagnoosi puhul?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ravivõimlemine. Ravimid siin ei aita.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika