selgroog alaseljas ja sabakont valutavad 10.09.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mida teha?
Probleem liigeste ja selgrooga algas ja süveneb juuni keskelt alates.
Juunis käisin pimesoole piirkonna tugeva tuikava valuga EMOs, olin intensiivis (pimesool on 30 aastat tagasi eemaldatud), kus väga tugev valu äkki tuimaks muutus. st alakõht muutus tuimaks ja oli minestustunne.pärast enam nii teravat valu konkreetses kohas polnud vaid see läks alakõhus nagu laiali. Tehti kompuuter ja röntgen, millest erilisi muutusi ja patoloogiat ei leitud.
Valuravi valu ära ei võtnud. Sain siis koju aga paari päeva pärast algasid mured liigeste tuimuse, pakitsuste ja valudega, esiteks muutus parem suur varvas tuimaks, siis suure varba kont valusaks, muutus punaseks ja hakkas krudisema,talla alune talla keskelt muutus väga hellaks, kand, teised varbad tuimaks, sääremarjal olid tuimuse ja sipelgate jooksmise tunded, edasi varvaste valu, puusavalu, põlvevalu, siis lihaste ja pehmete kudede valulikkus, mõne päevaga (5-7)andis kogu parem pool kehast valulikkuse ja sähvatuste ja tundlikkushäiretega endast märku, paari nädala pärast hakkas valulikkus vasakule poolele üle minema, esialgu näriva puusavaluga,siis edasi jalga, varvastesse ja liigestesse, samuti käelaba, ranne, sõrmed, küünarnukk ja lihased. selgroogupidi kerkis valu veidi ülespoole, kaelas oli ka valu. Parem pool oli rohkem valu ja tuimust täis. Vahepeal oli kogu keha tugevalt valu täis, isegi sõrmede pehmed padjakesed olid teravat valu täis.
Hetkel on parema reie esikülg alates 14.augustist tundlikkushäirega st reie esiosa on hell, torkiv, pidevalt veidi tuim, katsudes saab aru. Kükitades tuimus alguses (nädal) süvenes, praegu muutust kükitades ei esine, sest on pidevalt tuimapoolne. Alaseljas on muutused pidevalt tunda. Selgroog kuni selja keskpaigani ja sabakont olid tugevat täis, 5 päeva tagasi hakkasin tundma imelikke suruvaid pulseerivaid tuikeid selgroo keskpaigast veidi allpool lülides nagu keegi vajutaks selgroole rusikaga. Selgroog keskelt allapoole on muutunud jäigemaks, valu muutub surumistundeks ja tuimemaks. Selline tunne süveneb, suuremat valu on tunda rohkem liigutades ja püsti, istudes olles,proovisin bandaaži kanda, siis ei kuula jalad hoopiski sõna, võtab tuikuma ja komistama.suruv tunne ja tuimus selgroos vaikselt süveneb ja on väga häiriv, kummardades nagu rebib ja on jäik tunne lülides, öösel eriti tunnen kuumust ja keha muutub üleni higiseks, surumine ja tuikamine ka eriti tuntavad. Ees pimesoole piirkonnas valusähvakud käivad edasi. sääreluu paremal tuikab valusalt, mõlema käe randmed valusad, katsudes eriti valusad, sooned on väga valusad eriti parema randme piirkonnas, vasakul randme keskelt paistes ja valus. Kõndides "ei kuula vahepeal jalad sõna", urineerimine on tihedam ja tekib äkki, kinnihoidmisega on probleeme.
Võimlemine pole paremaks teinud, parema neeru piirkond ka pakitseb. Uriini analüüsid korras.
PS
probleem naha intensiivse kihelemisega pealael ja keset selga ning naha valulikkusega ning põletustundega alates august 2022, tekkis äkki pärast metsas käimist (oli kuum ja putukate rohke aeg), nahaarstil otsin seni põhjust)
paremas ninasõõrmes oli (märts, aprill, mai)pikalt kihelus ja valus haav, koorikuga kaetud ja ei paranenud, analüüs stafülokokk aureusele positiivne ja mikroobile tundlik ravi klindamütsiiniga tegi isegi kõhuvalu vähemaks ja nina olukorra korda, ka naha seisukord ja üldine ensestunne paranes. Paar nädalat pärast ravi läks enesetunne taas kehvaks.
doxocykliniga borrelioosi ravi juunis enesetunnet oluliselt paremaks ei teinud. Jalgade krambitamine läks ära.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hootiste seljavalude käes kannatab pool inimkonnast ja sageli uuringud kindlat põhjust ei näita. Soovitan teha rö. pildid nimmelülidest ja vajadusel neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika