diagnoosi seletus 12.10.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

kas te oskate lihtsamas keeles lahti seletada arsti diagnoosi: Lülisamba kaelaosas puudub lordoos, on asendunud ca 12 kraadi küfoosiga, C3 ca 3 mm eesnihe, C5-C6-C7 osas def-spondüloos ja intervert.osteokondroos lülivahemike tugeva ahenemisega, olulist skolioosi ei ole.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

See ei ole diagnoos vaid kaelalülide pildi kirjeldus. Tegemist on mitme kaelalülidevahelise kõhrketta ealiste väljendunud muutustega, lisaks ka lülidevaheliste liigeste ealised muutused. Toodud leid võib põhjustada erinevaid vaevusi kaelas , ülaseljas ja kätes aga võib esineda ka ilma oluliste kaebusteta. Tähtis on neuroloogi läbivaatus et täpsustada diagnoos ja määrata toimiv ravi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika