Vasaku jalalaba tuimus ja halvatus 20.10.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere mängin lauatennist .Ühel treeningul tundsin valu reies sellist väikest valu trenni alguses tegin trenni ära natuke segas.Kuna oli plaanis reisile sõita tegin mitu pikka trenni erinevatel pääevadel viimases trennis tundsin et jalg nagu ei tööta varbad tuimad ja ripuvad.Nüüd lonkan ja jalg valutab suur lihas kramp nagu reie välis küljes kui puutuvad väga valus põlvest all pool.Ilmselgelt mingi närvikahjustus mida leevenduseks teha kodustevahentidega ja apteegi käsimüügist saadavate ravimitega.Või milline oleks üldse ravi ?Õrnalt on varbad liiguma hakanud alguses minu meelest ei liikunud üldse

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Et ravi soovitada peab selgitama põhjuse. Soovitan teha rö. pildid nimmelülidest (perearst) ja neuroloogi läbivaatust. Tegemist võib olla nt. nimmelülidevahelisest diskist tingitud närvikahjustusega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika