Põlve trauma 29.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

20.05 kukkusin asfaldile põlvili. Samal päeval tehtud röntgen näitas, et luu on terve (küll tuvastati põlveliigese 1. astme kulumine). Mõned päevad põlv valutas ja oli veidi paistes. Panin külma, hoidsin jalga kõrgemal ja üksikud korrad võtsin ka valuvaigistit. Ca 4. päeval tundus kõndides põlv juba suhteliselt korras. Siis aga panin põlve vastu maad (st tahtsin minna põlvili) ja põlve lõi tohutu terav - kipitav valusööst. Valu ka nagu kiirgus puutepunktist eemale ja põlv jäi valulikuks ja kangeks paariks päevaks, siis sai enam vähem korda jälle. Aga oli tunda, et millega vastu seda põlve lasta ei tahaks. Täna toetasin jälle põlvele ja sama valusööst kordus. Kui see puudutusest tulev valusööst välja jätta, siis tegelikult kannatas selle põlvega ka näiteks juba kükitada ja polnud hullu midagi. Kuidas ravida? Kas peaks ortopeedile pöörduma? Mis seal põlves sellist valu üldse anda võiks? (perearstist kasu pole, kontakti lihtsalt ei ole võimalik saada)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Nii avaldub traumast põhjustatud põlve limapaunapõletik. Vähemalt 10 p elastikside päevaks, ibuprofen 400 mg 3 x p, paikselt sobiv salv.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi