Muhk sääremarjal, jalalaba rohekas sinine. 08.06.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.10 päeva tagasi tekkis sääremarjale mõne minutiga suur muhk (pea poole tennisepalli suurune). Paari päevaga taandus poole väiksemaks ja muutus valulikuks, läks sinakaslillaks. Nüüd on jalalaba ka kergelt paistes ja osalt rohekassinine. Jalalaba suriseb ka.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ilmselt tekkis veenilaiendi vigastusest nahaalune verevalum. Kui uusi ei lisandu, siis suureks mureks ei näe põhjust. Vajadusel koostöö oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi