Soolatüügas või konnasilm? 17.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, ehk oskate öelda millega tegu? Kas võib olla konnsilm või on hoopis soolatüügas? Muidu valu ei tee üks on näpul ja teine pikemalt juba kannal. Üks on hakanud tekkima ka jala alla. Ise arvan et soolatüügas aga need vist jalgade alla ei teki tavaliselt? Või on üks soolatüügas ja teine on konnasilm. Ega need nakkuslikud pole? Ehk on apteegis midagi mis nendega aitab? Lisasin ka pildi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pilti ei paista. Üldiselt on konnasilmad talla all, varvastel, survel teeb valu. Soolatüükad kätel, külgedele pigistades valus.
Soovitan perearsti konsultatsiooni, paikset ravi, salv, külmravi nt. Mõnikord ka teised ravivõtted, nt küretaaž.

Heade soovidega,
Madis Veskimägi