Põlvevalu öösel 15.10.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on 1,5 aastat olnud parema jala põlvevalu öösiti. Valus on siis, kui jalg ei ole sirge. Valus on põlv ja jalasääre külgmine osa.
Tehtud on ultraheliuuring, mis oli korras. Nüüd tehti põlve MRT uuring. Palun abi MRT uuringu tõlgendamisel.
Liigeses olulist vedelikulisa ei sedasta. Esineb väike Bakeri tsüst. Kummalgi pool meniskite rebendit ei sedasta. ACL; PCL; MCL; LCL; lig.patella, quadricepsi kõõlus, retinaakulumid on ruptuurita. Lig.patella ülemise kinnituskoha piirkonnas on kergelt tõusnud signaaliga; vedeliku alusi ei sedasta. Liigestuvad luud on turseta. Kõhredes läbivat vigastust ega defekte ei sedasta. Patellakõhr ja femuri mediaalse kondüülikõhr on kohati kergelt inhomogeense signaaliga. Lig.patella ülemise kinnituskoha vähene põletik võimalik. Kohati on kõhrede kerge kahjustus (1.aste). Minimaalne Bakeri tsüst.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Bakeri tsüst on limapaunake põlveõndlas, mida võib leida u 5% inimestest. Kui see teeb tõsist valu, siis arst ravib seda, esmalt süstlaga tsüsti tühjendamine, ravimi manustamine sinna vajadusel, siis vajadusel järgnevad ravivõtted.
Koostöö oma perearsti ja ortopeediga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi