mis teha 14.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.mure selles, et kasutytar lõigub ennast ja ta ise ütleb, et talle meeldib kui veri voolab. Taon olnud ravil nii tartus kui viljandi psühhooneuroloogiahaiglas,kuid enam ei julge teda ravile saata sest tartust tagasi tulles ta rääkis kuidas teised lapsed seal end lõiguvad ja naudivad seda.Ta ütleb,et lõigub end siis kui läheb närvi ja ei suuda enda lõikumist paetada.Olen jõuetu ei tea mis teha.
Ettetänades mures kasuema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ta ise tohtri juurde ei lähe (või koos Teiega), siis võtke ravitohtriga ühendust ja saate vajalikke soovitusi ning ka vajalikke ravimeid. Närvilisust vähendab korralik puhkamine, pingeid maandab kehaline aktiivsus, rahustab ka sihipärane-meelepärane tegevus - õppimine või siis töö. Pingete maandamise võtteid palju (vt. varasemaid soovitusi).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet