rivotril? 17.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 27 aastane ning kasutanud unerohuna rivotrili pea aasta. Veetsin 2 aastat tagasi kuu psühhoneuroloogia haiglas ning seal proovisime ligi seitset rohtu, mis kuidagigi unele viiksid. Imovane oli üks esimesi, kuid see annab vastupidise efekti. siiani. Viimastel kuudel ei aita ka 3 rivotrili ning uni tuleb siis ikka nii kolme tunni möödudes. Pean nii või teisiti minema raviarstiga rääkima, kuid ei jõua lähiajal uuesti erinevate ravimitega katsetama hakata.
Küsimus - kas on mingit ravimit, mis on vähekene kangem, kuid ohutu?
( 3 aastat tagasi diagnoositi mul ka bipolaarne häire, kuid liitiumit olen siiani vältinud )

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unehäirete tekkel palju põhjusi ja seda vaja veidigi teada. Ka unehäirete ravil mitmeid võimalusi. Ravimeid on nii uinutite rühmast, rahustite rühmast, antidepressantide rühmast kui ka neuroleptikumide rümast. Raviarst saab aidata. Rivotril kuulub rahustite rühma, bensodiasepiinide rühma. Peale selle on apteegi vabamüügi variandid ja looduslikud vahendid. Ja veelgi tähtsam - psühhoregulatsiooni võtted, mis viivad täiusliku palve-meditatsioonikogemusi välja. Alustada minu harjutusest, sellega saab alg-"nipid" kõige rutem selgeks.
Idapoolsed rahvad on meid kutsunud tšuudideks e imerahvaks, nõiarahvaks. Isegi suur järv idapiiril kannab seda nime. Seega - esivanematelt, olgu nad kiidetud, oleme saanud imeväge ja seda tulebki nüüd kasutama hakata. See VÄGI ON MEIS OLEMAS.
Head harjutamist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet