shokahoolik 13.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei oska muud pealkirja panna, nimetan, end nii. Kas oskaksite nõu anda kuidas vabaneda shokolaadi ja kartulikrõpsude sõltuvusest. Shokolaadiga on asi tõsisem. Kartuli krõpsudega tundub, et hakkab alles tekkima sõltuvus. Olen 1a.4k. tütre ema ja seega kodune. Peidan magusat oma kihlatu eest ja tunnen ennast selle pärast halvasti. Nagu valetaksin talle. Üritan endale eesmärgi seada, et uusaasta lubadusena, lõpetada kommide ja shokolaadide õgimine. Asi on kontrolli alt välja läinud, praegu on Selveris hulgi päevad, et kui ostad 2 saad 3 ja nii ostsin kolm pakki Kalevi martsipani komme ja sõin ühe paki korraga ära. Pärast oli süda paha. Aga ma pole kordagi oksendanud, ega ise seda esile kutsunud, seega buliimik vast pole. Lihtsalt sõltuvus. Sooviks juhiseid kuidas edasi toimida. Sest kui nii asi jätkub ei mahu ma oma pulmakleiti varsti enam ära. Praegu napilt veel mahun. Tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Söömishäired seotud ka sisepingetega-stressiga. Psühhiaater aitab AD-ga esialgsed pinged maandada, edasine seotud juba toidusedeli ja kehalise aktiivsusega. vt. minu harjutus.
Psühhiaater aitab.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet