Toitumishäire?? 29.10.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Nimelt umbes viimase poole aasta jooksul olen hakanud väga oma keha vihkama ja olen hakanud näljutama. Näljutan umbes nädal järjest ja pärast seda õgin väga suurtes kogustes magusat ja rämpstoitu sisse ja siis uuesti ei söö nädal aega midagi. Kas tegu võibolla mingit sorti toitumishäirega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jah, väike häire ja see tuleb kõrvaldada.
Päevik - sinna paned endale juhised kirja.
1) Sööd mitu korda päevas, kogused keskmised, mälud korralikult.
2) Iga päev väike jalutuskäik 15...30 mnutit (liiklusohutus keskkonnas).
3) Korrlik puhkus, uni. Õigel ajal magama, vajalik une kestvus.
4) Iga päev kiirda end toredate tegude eest.
Räägi probleemist ka Emale - kootöös on probleem kergem lahendada.
Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet