Masendus? 10.12.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem. Viimasel ajal on mul niiiiii halb olla. See on isegi hullem kui tavaline masendus. Ma tunnen, et vajan kellegi lohutust ( aga nagu näiteks praegu, pole kedagi võtta ) , ma tunnen, et ma olen täielik tühjus, et ma olen nulll. Ma niii vajan kõrgemat enesehinnangut ning ma nii tõsiselt tahan vabaneda sellest tundest, mis mind hetkel valdab. Praegu ma tunnen, et ma olen sellel äärel, et ma vajan abi, et ma ei suuda enam üksi hakkama saada. Ja ma vist ei julge psühholoogi juurde minna. Ma ei teagi kelle juurde. Ma vajan abi.. Palun aidake... Kuidas ma ennast aidata saan?
( Igaks juhuks, ise olen 16-aastane (

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kas vanematega ei saa rääkida oma murest? Sõbrad kus on? Tuleks suhelda kellegiga, mitte üksi olla.
Kui Te õpite koolis, siis ma loodan, et seal on psühholoog, kelle juurde võiksite minna. Internetist leiate ka teisi psühholooge. Alati on mõistlik saada nõustamist spetsialistilt.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.