Oht rasedusele või emale 26.07.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin väga käimasolevat rasedust alles jätta, aga olen mures suurte vigastuste pärast esimesel sünnitusel. Tahaksin teada, kas need võivad ohustada minu ja lapse tervist. Näiteks kui armkude ei veni piisavalt.
Mul on sünnitusjärgselt olnud ka operatsioon. Oleksin väga tänulik kui keegi analüüsiks läbi kas saadud vigastused olenevalt nende asukohast hakkavad tugevalt venima koos loote kasvuga.

Siin on väljavõtted sünnitusest ja operatsioonist

13.11.2019 kell 00:53 sünnib elus ajaline tütarlaps Apgaritega 9-9, 3760g, 51cm. Partus I maturus in hebd 41+1. Trombocytopenia. Amniotomia. Revisio colli uteri instrumentalis. Ruptura colli uteri (6 cm) et mycosae vaginae bilateralis (5 ja 4 cm). Suturatio. Verekaotus 1500 ml. Haemotransfusio.

1M2101 – Tupe, perineumi ja emakakaela rebendite taastav operatsioon. Näidustused operatsiooniks: emakakaela sügav rebend Kirjeldus: Op: Suturatio colli uteri et vaginae. Emakakaelal sügav rebend 6cm, ulatub kella 7 kohal peaaegu tupe võlvini. Rebend sutureeritud vikrüülõmblusega. Tupes mõlemapoolselt rebendid 5cm ja 4 cm, lisaks rebenenud hüümeni rõngas. Rebendid sutureeritud. Kogu protseduuri ajal intensiivne veritsus (trombotsütopeenia). Saanud Sol. Cyklokaproni 1g i/v. Kokku verekaotus 1500ml.

Emakakaela sünnitusrebendite korrektsioon. Endotrahheaalne anesteesia (intub. toru, trahheostoomia)

Tänan Teid!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Olete tubli, et murega pöördute ja teate oma probleemist. Kindlasti mainige patoloogilist sünnitust ämmaemandale ja raviarstile. Kaldun arvama, et arukas oleks teha sünnitusplaan 37+1 plaanilise keiserlõike kasuks. Eriti siis, kui ise avaldate soovi, see märgitakse rasedakaarti. Ei peaks praegu muretsema, sest loodan, et nn katsetama ei tasuks hakata, vaid teha arstlik otsus, mis oleks teile parim.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistrauur.ee 24/7