Hemorroidid? 08.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Perearsti juurde läksin kõhuvalu ( ülakõht, paremal pool ) pärast. Suunati gastroenteroloogi juurde. Tehti kolonoskoopia ( täielik ).
Analkanalis seesmised hemorroidid ärritunud limaskestaga.
D-s: Haemorrhoides int. Muus osas kõik korras.
Arst kirjutas välja küünlad ( valmistati apteegis ), kuid probleem on selles, et midagi ei aita, ei need küünlad ega ka käsimüügiravimid.
Pärasooles on pidev valu, kõik hõõgub ja tulitab, alaselg valutab. Küünlad ja valuvaigistid leevendavad valu lühikeseks ajaks. Kõhukinnisust ei ole.
Ja nüüd küsimus: kas selline pidev valu on iseloomulik hemorroididele või võib tegemist olla millegi muuga? Mida võiksin ise veel teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pidev valu ei ole hemorroididele iseloomulik. Hemorroidid valutavad vaid põletiku korral. Alaselja valu võib olla ka neuroloogilistest aga ka günekoloogilistest põhjustest.