Lapse puupillid 23.06.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu 3,5 kuusel lapsel on erineva suurusega puupillid. Kui puupillid muutuvad väiksaks siis on nad ühe suurusega ags kui on suuremad siis suurus on erinev.
Käidime neuroloogi juures, kes kontrollis lapse relfekse ja arengut ning ütles et kõik korras ning vajalik on lihtsalt jälgimine.

Palun andke teada, kas teie tööpraktikas olid sellised jihtumid ning millest võib see olla tingitud? Kas on võimalik et aja jookusul puupillid muutuvad ühe suuruseks? Kas see võib olla tingitud sellest et närvisüüsteem beebil veel areneb ning hiljem kõik laabub? Või on see midsgi tõsist? Laps areneb hästi.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui neuroloog on konsulteerinud ja kõik korras, ei pea muretsema.
Silmaarsti kontroll on kindlasti vajalik kõigil lastel 3 aastaselt.
Heade soovidega,
Kjulge