Kas mul on midagi viga? 26.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mida tähendab kilpnääre struktuur ebaühtlane ja laatuvkoldeline,parem sagar 2,1-2,1-4,2 cm maht 10,0ml vasak sagar 1,0-0,9-1,5 cm maht 1,0ml istmus-0,4cm

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnääre on normisuurune, samas vasak sagar oluliselt väiksem kui parem. Ebaühtlane ja laatuvkoldeline struktuur võib vihjata kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. Ultraheliuuringu alusel seda diagnoosi siiski panna ei saa. Vajalik on antikehade määramine verest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.